Apdares ķieģeļi SENCIS tehnikas un industriālā dizaina centrā “Inženieru arsenāls” Daugavpilī 

Vesela plejāde “LODE” meistardarbu apvienojušies Daugavpils tehnikas un industriālā dizaina centrā “Inženieru Arsenāls”. Rokām darinātie ķieģeļi SENCIS, krāsns un dūmvadu ķieģeļi, kā arī celtniecības ķieģeļi – tie visi palīdzēja atdzimt Daugavpils cietoksnim, kurā tagad mājo plašākā retro tehnikas ekspozīcija Latgalē. 

Daugavpils cietokšņa ēka ir viena no garākajām vēsturiskajām ēkām Latgalē – 230 metri. Tā celta laikā no 1840. līdz 1844. gadam, un ir pēdējā no arhitekta Aleksandra Štauberta projektētajām ēkām.  

2019. gadā tika uzsākti vērienīgi ēkas restaurācijas darbi, lai 2023. gada maijā durvis vērtu unikāla kultūrtelpa, kas apvieno tehniku un dizainu. Tā paša gada martā ēka ierindojās starp konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2022” laureātiem un ieguva “Grand Prix” kā labākā 2022.gada būve Latvijā. 

No sirds priecājamies, ka unikālas vēsturiskas celtnes Latvijā ne tikai atdzimst, bet arī uzmirdz vēl ielākā krāšņumā. Un dubultprieks mums arī par to, ka to atjaunošanā tiek izmantoti Latvijā, no vietējā māla radīti celtniecības materiāli.