BAUT

BAUT® sistēma – ir inovatīvs risinājums ķieģeļu fasāžu montāžai bez balstīšanas uz pamatiem. Sistēma ir nerūsējošā tērauda piekaramo stiprinājumu, garenvirziena stiegrojuma un dažādu konfigurāciju skavu kombinācija. Šo trīs sastāvdaļu profesionāla izmantošana ļauj jums veidot jebkura augstuma un sarežģītības piekaramās-ventilējamās ķieģeļu fasādes. Plašs BAUT® detaļu klāsts ļauj ekonomiski un skaisti izpildīt jebkuru arhitektūrā pazīstamu ķieģeļu pārsedzi.
Produktu ražotājs – UAB Bautopas, Viļņa, Lietuva. BAUT mājaslapa
PIEKARAMĀS – VENTILĒJAMĀS ĶIEĢEĻU FASĀDESPiekaramais mūris uz ēkas karkasa ir optimālākais risinājums ventilējamai fasādei. Kad ir nepieciešams piemērot šādu risinājumu?
  • Ja mūra augstums ir lielāks par 12 m.
  • Kad mūra apdare nav jāsāk no pamatiem, bet, piemēram, no 2. stāva;
  • kad nedrīkst slogot pārsegumus, piemēram, pārsegumus starp stāvvietu un pirmo stāvu;
  • lielu izmēru durvju un logu ailas;
  • sarežgītiem arhitektoniskiem risinājumiem
Apdares mūra biezumam nevajadzētu būt mazākam par 85 mm.Strādājot ar plānāku, 50–70 mm mūri, visi konstrukcijas risinājumi un uzstādīšana tiek veikta stingri saskaņā ar šim nolūkam izstrādāto projektu.VENTILĒJAMO FASĀŽU PRIEKŠROCĪBASGalvenā ventilējamo fasāžu priekšrocība ir papildu telpas atbrīvošana zem ēkas un pirmā stāva līmenī. Tas kļūst īpaši aktuāli lielās pilsētās, kur pirmos stāvus bieži izmanto kā veikalus vai birojus ar lielām stiklotām ailām, bet pazemes telpu – kā automašīnu stāvvietu. Ventilējamās ķieģeļu fasādes ir pašnesošas, tāpēc stendu vai citu konstrukciju piestiprināšana tām nav atļauta.