Aizvadītas pirmās apmācības keramiskā bruģa ieklāšanā 

Izbruģēt ceļu uz viedāku un veselīgāku vidi! Ar šādu apņemšanos 22. – 23. aprīlī aizvadījām pirmās apmācības “Keramiskais bruģis. Kādas ir atšķirības betona un keramiskā bruģa pareizā ieklāšanā”.  

Keramiskā bruģa ieklāšana prasa niansētas zināšanas, prasmes un, pats galvenais, interesi. Priecājamies, ka Latvijas bruģētāju vidū interese bija patiešām liela – divu dienu apmācībās Liepas pusē piedalījās 18 bruģētāji, pārstāvot vairāk kā 10 uzņēmumus no visas Latvijas.  

Mēs vēlamies Latvijā ap sevi pulcēt būvniekus, arhitektus, akadēmiķus, domubiedrus, kuri lūkojas tālāk un plašāk par īslaicīgiem ieguvumiem.  Jā, keramisko bruģi ieklāt ir laikietilpīgāk un Latvijā tā nav ierasta prakse, toties tas  kalpos vairākus gadu simtus, bruģa krāsas neizbalēs, virsmas būs viegli kopjamas. Šis bruģis ir videi draudzīgs, jo gatavots tikai no māla, kā arī tā ražošanā izmantoti mazāk CO2 izmeši, ko apliecina aizvadītajā gadā iegūtie Produktu Vides Deklarācijas sertifikāti. Mūsuprāt, gana daudz iemesli, lai celtu īpašuma vērtību un būtu mierā ar savu sirdsapziņu.  

Teorētiskajās apmācībās 22. aprīlī visus klātesošos sveica SIA “LODE” valdes loceklis Valdis Zariņš. Ar keramiskā bruģa īpašībām un ieklāšanas specifiku iepazīstināja SIA “LODE”  būvinženieris un tehniskais konsultants Varis Lagzdiņš. Savukārt ceļu projektēšanas inženieris un lektors Aivars Trencis stāstīja par bruģa ielu segumu izbūves tehnoloģijām mūsdienās 

Praktiskajās apmācībās semināra dalībnieki sadalījās vairākās grupās, un katrai no tām bija jāizveido segums ar noteiktu rakstu, izmantojot tieši keramisko bruģi. Apmācības vadīja GL Terra, uzņēmums ar vairāk kā 20 gadu pieredzi keramiskā bruģa ieklāšanā.  

Apzināmies, ka mums ir jāuzņemas atbildība par vides piesārņojuma un klimatisko anomāliju samazināšanu, lai nākamās paaudzes varētu dzīvot tīrā un bagātīgā vidē. Viens no galvenajiem veidiem, ko varam darīt, ir samazināt CO2 izmešus ražošanas procesā, kā arī radīt ilgmūžīgus produktus, kas kalpotu gadu simtiem un neprasītu nelietderīgu resursu izlietošanu produktu nomaiņai ar dažu gadu intervālu. Klāt nākusi arī apņemšanās izglītot nozares profesionāļus un sabiedrību kopumā par to, kā ikviens no mums ar savām izvēlēm varam uzlabot visas pasaules labbūtību, vienlaikus uzlabojot arī savas dzīves kvalitāti, saņemot augstvērtīgus produktus un tikpat labus pakalpojumus.  

Esam gandarīti par paveikto un jau gatavojamies nākamajām apmācībām. Ja Tev ir nepieciešams meistars bruģa ieklāšanā vai vēlies par tādu kļūt, sazinies ar Elīnu, rakstot elina.stepina@lode.lv. Viņa padalīsies ar bruģētāju kontaktiem, kā arī pieglabās Tevi gaidītāju sarakstā uz nākamajām apmācībām, kas notiks tuvāko mēnešu laikā.